Backup Agent - Jak skonfigurować pierwszą kopię zapasową
Informacje o tłumaczeniu
Tłumaczenie zostało wygenerowane automatycznie przez system naszego partnera SYSTRAN. W niektórych przypadkach mogą wystąpić nieprecyzyjne sformułowania, na przykład w tłumaczeniu nazw przycisków lub szczegółów technicznych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy zapoznanie się z angielską/francuską wersją przewodnika. Jeśli chcesz przyczynić się do ulepszenia tłumaczenia, kliknij przycisk “Zgłoś propozycję modyfikacji” na tej stronie.
Wprowadzenie
Zamówiłeś właśnie ofertę Backup Agent dla swojego serwera Bare Metal. Odkryj, jak skonfigurować pierwsze kopie zapasowe.
Aby uzyskać więcej informacji na temat produktu Backup Agent, odwiedź tą stronę.
Wymagania początkowe
- Dostęp do Panelu klienta OVHcloud.
- Zamówiony Backup Agent jednocześnie z Twoim serwerem Bare Metal, lub później za pomocą menu
Backup Agentw Panelu klienta OVHcloud. - Musisz mieć uruchomiony i skonfigurowany system operacyjny na swoim serwerze Bare Metal.
Musisz upewnić się, że Twój serwer może być osiągnięty przez naszą infrastrukturę Veeam. Oto informacje, które należy zezwolić na Twoim serwerze Bare Metal:
- IP/DNS serwera:
vspc-cgw1.stg01.eu-west-rbx.backup.ovh.net - Port: 6180
Zdecydowanie zalecamy również, aby Twój serwer mógł osiągać inne zewnętrzne adresy, aby mógł wysyłać dane do Vault. W tym kontekście nie ma potrzeby zezwalania na ruch przychodzący.
W praktyce
Kroki tworzenia kopii zapasowej dla Twojego serwera to:
- Dodanie serwera do swojego Backup Agent.
- Pobranie agenta.
- Zainstalowanie agenta na Twoim serwerze.
Po zainstalowaniu agenta otrzyma on zasadę kopii zapasowych i będzie mógł wykonywać kopie zapasowe.
Po wykonaniu wszystkich tych kroków zostanie wykonana Twoja pierwsza kopia zapasowa.
Dodanie serwera do swojego Backup Agent
Zaloguj się do Panelu klienta OVHcloud i przejdź do sekcji Backup Agent.

Kliknij swój vspc-tenant w sekcji Services.

Przejdź do sekcji Agents.

W tabeli powinieneś zobaczyć serwer Bare Metal, który wybrałeś w swoim zamówieniu, z statusem not_installed. Jest to normalne na tym etapie; teraz musisz zainstalować agenta na swoim serwerze.
Kliknij przycisk Download w górnym pasku tabeli wyświetlającej listę agentów.

Wybierz swój system operacyjny i wybierz opcję pobrania pliku instalacyjnego lub użycia jednej z dostarczonych komend, aby go pobrać.

Aby zainstalować agenta na swoim serwerze Bare Metal, kliknij na kartę odpowiadającą Twojemu systemowi operacyjnemu:
Po tym, jak plik instalacyjny znajdzie się na Twoim serwerze Bare Metal, możesz go uruchomić i postępować zgodnie z procedurą oprogramowania:





Po zainstalowaniu zobaczysz, że Twój agent łączy się z naszą infrastrukturą, aby pobrać zasadę kopii zapasowych:


Na koniec, po zastosowaniu zasady kopii zapasowych, zobaczysz, że Twój agent kopii zapasowych został skonfigurowany i działa na Twoim serwerze Bare Metal:


Wybierz swój system operacyjny i wybierz opcję pobrania pliku instalacyjnego lub użycia jednej z dostarczonych komend, aby go pobrać.

Po tym, jak plik instalacyjny znajdzie się na Twoim serwerze, przejdź do folderu, w którym się znajduje, i uruchom go w następujący sposób:
Po zakończeniu instalacji możesz sprawdzić jej stan za pomocą poniższego polecenia:
Następnie zobaczysz, że jeden element nie został jeszcze zainstalowany:
Jest to normalne na tym etapie, zastosujemy konfigurację, która pozwoli na wdrożenie Backup Agenta zgodnie z zasadą kopii zapasowych.
Sprawdź również
Dołącz do grona naszych użytkowników.